Як захистити очі під час роботи?


Будівельні, оздоблювальні, зварювальні, слюсарні, токарні роботи - у всіх цих випадках майстра не обійтися без надійного захисту для очей. На жаль, багато хто не використовують захисні окуляри. Наслідки можуть бути сумними - від механічних пошкоджень до опіків сітківки.


Типи окулярів:


Всі окуляри діляться на два типи: відкриті і закриті. В останніх лінзи «упаковані» в щільно прилягаючі до шкіри еластичну манжету - наглазник. Такі окуляри кріпляться до голови за допомогою широкої гумки. Закриті моделі виробляються з щільного пластику і використовуються в процесі різання металу, плитки та обробки дерева, щоб металева і дерев'яна стружка не зашкодила шкіру і очі. Деякі робочі скаржаться на незручність: при занадто туго затягнутої гумці, скло швидко запотіваює. Проблема частково вирішується за допомогою спеціальних отворів для вентиляції.Відкриті окуляри кріпляться до голови звичайним способом - дужками - і відмінно вентилюються. Носити їх набагато легше, а ступінь захисту, яку вони забезпечують, достатня для токарних і столярних робіт.


Як зробити правильний вибір?


Перш ніж купити засоби індивідуального захисту, проаналізуйте, яка саме модель захисних окулярів підійде для специфіки вашої діяльності. Так, при роботі з лазером і зварюванням будуть потрібні моделі з світлофільтрами. Є й інші, наприклад, що захищають від високих температур і хімічних реактивів.


На що ще варто звернути увагу?


  • Прозорість лінз, можливість їх заміни;
  • Міцність і надійність;
  • Щільне комфортне прилягання.

Якщо Ви погано бачите, вибирайте моделі, які призначені для носіння з діоптричними окулярами. При покупці обов'язково перевірте надійність фіксації.

Зберігайте цей важливий предмет робочої екіпіровки в упаковці або тканинному мішечку, інакше лінзи швидко затруться і стануть непридатними.