Винайдені самоохолоджуючі будівельні каски

Інженери з Університету Катару винайшли і створили дивовижні будівельні каски, які працюючи від власних сонячних батарей, вміють самоохолоджуватись. Розроблений ними захисний головний убір в умовах спекотної погоди знижує температуру шкіри під каскою до комфортних величин, тим самим запобігаючи у будівельників ризик отримання теплового удару на будмайданчику. Принцип роботитакої каски дуже простий - в неї вмонтовано крихітний кондиціонер, який за рахунок енергії сонця може охолоджувати голову людини аж до 10 градусів за Цельсієм. Прохолодне повітря спускається по обличчю і шиї, таким чином, в цілому знижуючи температуру тіла. Вмонтований в каску пристрій ускладнює її вага всього на 300 грам, і робить її виробництво на 20$ дорожче.

На сьогоднішній день зацікавленість в серійному випуску такого продукту проявили вже Іспанія, Голландія, ОАЕ, Південна Корея, Єгипет, Індія і Мексика.

"Виявилося, що в світі існує величезний попит на такі каски. Безпека працівників в умовах жакого клімату є одним з пріоритетів у багатьох країнах. Інтерес до них виявили, як будівельні компанії, так і нафто і гірничодобувні», - сказав доктор Сауд Абдель Азіз, професор інженерного коледжу в університеті Катару.
Перша партія винайдених самоохолоджуваючих касок вже буде видана працівникам на будівельних майданчиках, які займаються зведенням в Катарі об'єктів для Чемпіонату світу з футболу 2022 FIFA World Cup.
На думку експертів, з дня винаходу захисних касок, це перша інновація, яка значно може вплинути на їх конструкцію, зробивши революцію в галузі.